ورود به سایت   عضویت
ورود به سایت
» » گزارش پایانی برگزاری چهارمین کنفرانس برند

گزارش پایانی برگزاری چهارمین کنفرانس برند

 

گزارش پایانی برگزاری چهارمین کنفرانس برند

 

چهارمین کنفرانس بین المللی برند ،در روزهای 20 و 21 آبان ماه با پشتیبانی و حمایت سازمان توسعه وتجارت ایران و اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، با اهداف توسعه و ترویج دانش مدیریت برند، کمک به ایجاد ارزش افزوده و تولید ثروت ملی از راه افزایش ارزش برندهای ایرانی در سطح ملی و جهانی ، تبیین شاخص های قدرت برند در سطح صنایع مختلف و همچنین ترغیب سازمان ها به فعالیت و پژوهش در زمینه برند و تشویق مراکز علمی و پژوهشی به توسعه و بومی سازی مفاهیم برند در ایران ، در سالن همایشهای صدا و سیما برگزار گردید. محورهای اصلی این کنفرانس "نقش تحقیقات و مطالعات بازاریابی در برند سازی " ،"تاثیر برند سازی در رفتار مصرف کننده " و "روش ارزشگذاری و مدیریت ارزش برند" می باشد. 
همچنین سخنرانی پرفسور دیوید آکر پدر علم برندسازی دنیا در کنار سخنرانی مستمر و چندین باره پرفسور کوین لین کلر مایه مسرت جامعه علمی و پیشگامان برندسازی کشور شد این در حالی بود که سخنرانی های کاربردی و مهیج پرفسور اریک یواکیمزتالر و دکتر مارکوس زیمبائر از گروه ویوالدی پارتنرز راهکارهای عملی مفیدی را پیش روی جامعه حرفه ای و صاحبان صنایع قرار داد.

سخنرانان کلیدی چهارمین کنفرانس بین‌المللی برند
پروفسور دیوید آکر، پدر علم برندسازی
عنوان: سه کلید ساختن برندهای قدرتمند
 

 

 
چشم انداز برند، تمایز و انرژی سه کلید لازم برای ساختن برندهای قدرتمند است که هریک می‌تواند راه حلی برای مشکلات موجود باشند. زمانی که برند با فقدان هدف و ثبات مواجه باشد به‌منظور حرکت برای ساختن برندی قدرتمند نیازمند ایجاد چشم‌انداز برند هستیم، اگر با انبوهی از کالاهای یکسان مواجه هستیم، می‌بایست تمایز ایجاد نماییم و هنگامی‌که برند و طبقه محصولمان خسته کننده و بدون جذابیت است، انرژی دادن به کمک تقویت‌کننده‌های متفاوت راه گشاست.

پرفسور کوین لین کلر
عنوان: معماری برند

 


معماری برند در یک سازمان تعداد و طبیعت عناصر عمومی و اختصاصی برند (مانند نامها، لوگوها و...) را که به محصولات متفاوتی که سازمان ارائه می‌کند تعلق دارد، نشان می‌دهد؛ و در واقع به این سوالات پاسخ می‌دهد که چه تعداد برند متفاوت باید توسط یک سازمان ارائه شود؟ و چه تعداد نسخه‌های مختلف از این برند ها باید ارائه شود؟ نقش معماری برند شامل عوامل مختلفی می‌گردد. از جمله: شامل تعریف مرزها و ارتباطات برند، تعیین می کند که عمق (تعمیم خط)و وسعت (تعمیم طبقه) استراتژی برند ما به چه میزان باشد. همچنین، معماری برند باید توسعه ارزش ویژه برند را از دو راه تسهیل نماید: اول، کمک به آگاهی از برند و شفاف سازی آن: فهم مصرف کنندگان را با ایجاد ارتباط بین شباهت ها و تفاوتهای بین محصولات در یک خانواده برند ارتقا می دهد.این مساله موجب افزایش درک مصرف کننده گان از برند می گردد. دوم، به خلق تصویر برند کمک کرده و آنرا ارتقاء می دهد: از راه افزایش انتقال ارزش ویژه به/از برند مادر بمنظور ارتقاء سطح وفاداری مشتریان.

پروفسور اریک یوآکیمزتالر
عنوان: Finding the Sweet Spot With Iranian Consumers

 
برند یک تعهد است نه یک ظاهرسازی! اینکه بخواهیم به تنهایی با ظاهرسازی بدون تغییر در محتوا، توجه مخاطب را جلب نماییم در دراز مدت سازمان را با مشکلاتی مواجه خواهد ساخت. نکته مهم در این تعهد ایجاد تمایز برای مشتری است. بیماری اصلی که این روزها برندها را تحت تاثیر قرار داده است، شباهت با سایر رقبایشان است. اما زمانیکه تمایز وجود دارد، با دیدن بخشی از محصولات و حتی لوگوی برندها متوجه آن برند خواهیم شد. ایشان همچنین، با بیان مطالعه موردی در مورد ماشین مینی شرکت بی‌ام‌دبلیو به تبیین مراحل ایجاد چشم انداز برند، تمایز،‌ تقویت برند و ارزیابی ارزش ویژه برند از طریق مفهوم brand funnel و سپس ارتباطات برند پرداختند.

دکتر مارکوس زیمبائر
عنوان: ارزش‌گذاری برند

 


ایشان با بیان مفاهیم ارزیابی عملکرد برند و مفهوم فانل و تحلیل brand funnel و ارزش گذاری برند، طرح شالوده و چهارچوب ارزشیابی برند را ترسیم نموده و توضیح دادند. ایشان در ابتدا مدل مدیریت فرآیند ارزش‌گذاری شامل سه مرحله کلیدی و اهداف آنها را مطرح نمودند. این مراحل شامل تحلیل، برنامه‌ریزی و اندازه‌گیری می‌باشند. در نهایت، اهداف و مزایای brand funnel را بیان نمودند.

دکتر مارکوس زیمبائر
عنوان: چگونه برندی با ارتباطات محلی قوی بسازیم؟
برای ایجاد برندی که در بازار محلی بتواند ارتباطات قوی با مخاطب برقرار نماید، باید اطلاعات کافی از مصرف کننده داشته باشیم و بتوانیم برند را به نوعی وارد تجربیات روزمره زندگی مشتری نماییم.

دکتر میراحمد امیرشاهی
عنوان: سخنرانی آغازین
 

 رهبری و دیدگاه مناسب مدیران سازمان، ضمن داشتن استراتژی مشخص، مبنای موفقیت برندسازی است. به بیان دیگر لازمه ارتقای برند یک شرکت باور، اعتقاد، تعهد و حمایت بالاترین مقام آن شرکت نسبت به آن است. ساختار مدیریتی مشاکت جو، گسترش فرهنگ بازاریابی در شرکت، داشتن کارکنان متعهد به برند، تمایز رقابتی بعنوان موتور محرکه برند و تداوم فعالیت در حفظ آن، برنامه وفادارسازی مشتریان، ارتباطات بازاریابی متناسب و حرفه‌ای و انجام سرمایه‌گذاری مناسب از دیگر عوامل پایه‌ای برندسازی می‌باشند.

دکتر میراحمد امیرشاهی
عنوان: برندسازی شرکت
دکتر امیرشاهی در این سخنرانی، برندسازی شرکت را فعالیت‌های برندسازی به منظور ایجاد تداعی‌های خاص برای برند یک شرکت در مقابل برند محصولات آن، معرفی کردند.

دکتر احمد روستا
عنوان: شناسه شخصی
 

 


Personal Brand یا همان شناسه شخصی، یعنی آنچه در دل و ذهن مخاطبان فرد جای گرفته، معرف اوست و ادراک مخاطبان از خصوصیات، ارزشها و شایستگی‌های یک شخص می‌باشد. به زبان دیگر شناسه (یا برند) شخصی عبارت است از ادراک یا احساس حفظ شده که معرف مجموع تجربیات وارتباط‌های مخاطبان با یک برند است. در واقع شناسه‌سازی (برندسازی) عبارت است از شکل دادن ادراکات و انتظارات دیگران در مورد خود.
توسط : brand  در تاریخ : 23 آبان 1388   بازدیدها : 781   
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .